Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlk hřivnatý

VLK HŘIVNATÝ

 Vlk hřivnatý není moc známé zvíře, a tak Vás tímto článkem chci s vlkem seznámit.

62.jpg

 Popis: Vlci hřívnatí dorůstají délky 95 – 107 cm, s ocasem dlouhým 35 – 49 cm. V kohoutku měří 70 – 90 cm, váží 20 –25 kg. Svým vzhledem vlk hřivnatý připomíná spíše lišku s extrémně dlouhýma nohama a nápadnou hřívou přes ramena. Dlouhé nohy mu umožňují vidět přes vysokou trávu, zkosené drápy usnadňují pohyb v bažinatém prostředí. Je mimochodníkem.

 

Chování a zvyky ve volné přírodě: Vlci hřivnatí obývají Jižní Ameriku, především území Brazílie, severní Argentiny, Paraguaye, jižní Bolívie a jihovýchodního Peru. Jejich domovem jsou křovinaté lesy a savany s bažinatým povrchem a bujnou vysokou vegetací.
Zvíře patří mezi všežravce.Nejraději loví divoká guinejská prasata. Jinak si rád zaloví i králíky, hlodavce,ještěrky, žíby, ptáky, ryby a hady. Má široké patro umožňující mu drtit ovocné plody. Vlk loví především za soumraku a v noci, kdy kořist upadá do spánku.

Páření probíhá na konci jara. Samice je březí 62-66 dní. Mláďata se rodí kolem srpna a září. Počet mláďat, které samice prorodí bývá 1-5. Mají téměř černé zbarvení a jen špičku ocásku bílou. Mláďata dospívají v jednom roce a mohou se dožít 16 let. Samice jsou monogamní, mají za život pouze jednoho partnera.

ANATOMIE

Říše :          živočichové

Kmen :            strunatci

Podkmen :      obratlovci

Třída :        savci

Řád :         šelmy

Čeleď :        psovití

Rod :       crysocyon

 

chov vlků v naší škole

 U nás ve škole chováme pár vlků hřivnatých jménem Tlama a Tlapa. Jsou moc hodní, ale někdy se neudrží a prostě na někoho zaútočí (nejčastěji na učitele). Proto je kantoři moc v lásce nemají, ale když se  začnou mazlit, tak jim nikdo neodolá. Nejraději chodí na procházky do jídelny, parku a lesa. K jídlu mají nejraději zbytky od stolu, které kuchařky dávají do kýblů. Naší Tlamu jsme našli jako ještě malé vlče, když jsme byli se školou na exkurzi v Brazílii. Tlapu jsme koupili od pašeráků zvířat při cestě z této exkurze. Tlamu i Tlapu jsme úspěšně provezli přes letiště a po několika hodinách již byli ve škole. Máme je opravdu, ale opravdu rádi.

ZDROJE

- http://cs.wikipedia.org/wiki/Vlk_h%C5%99ivnat%C3%BD -

- http://www.google.cz/search?hl=cs&q=vlk+h%C5%99ivnat%C3%BD&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1366&bih=673&pdl=500&wrapid=tljp1331029382106024&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=j-VVT5rJBMzAtAay1KWVBw

- http://www.ezoo.cz/zvire.php?zvire_id=62

 

- www.sgagyb.estranky.cz

 

chrysocyon_brachyurus_fd2352.jpg

 

 

 

t21207521801-fotobanka.jpg

 

 

 

 

 

 

vlk-hrivnaty-81496.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

napsala : Helena Janouškovcová

week101.jpg

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 58988
Měsíc: 661
Den: 15