Jdi na obsah Jdi na menu
 


Orlosup Bradatý

                 orlosup bradatý     
Dozvíte se :

     -  kde zvíře žije
    - čim se živý
     - anatomie zvířete

Chovaní  zvyky zvířete ve volné přírodě :

      Hnízdí na skalních útesech ve vysokých horách na území Jižní Evropy, Indie
a Tibetu, ročně přitom klade 1 - 2 vejce. Populace je rezidentní. Orlosup bradatý byl úspěšně reintrodukován  také do Alp, ale i přesto stále patří mezi nejvzácnější dravce Evropy. Stejně jako jiní supi se živí zejména mršinami, má přitom schopnost rozdrtit i velmi tvrdé kosti.

Anatomie zvířete :  (Gypaetus barbatus) je velký (95 - 125 cm) dravec z čeledi jestřábovitých
, jediný zástupce rodu Gypaetus. Svrchu je tmavý, spodní stranu těla má oranžovou, hlava je jen jemně opeřená, nápadné jsou i jeho černé licousy.

     Orlosup bradatý..
  Je to můj domácí mazlíček..žije u mě pod postelí a občas když spim tak mě kousne do zadku, ale na to už jsem si zvykla ..
často ho chodim venčit s jeho kamarádem komárem .. ( ten mě taky občas kousne do zadku )
Je hrozně mazlivej ale když sní čočku tak ho rači nechávám spát na chodbě ..
má hrozně velkou bradu .. říkám mu orlíčku ale on se semnou hádá že je to supíček a když mu řeknu supíčku tak zase že je to orlíček ... tak už fakt nevím .. nejrači má veverčí a lemuří brady :D ale je hrozně náladovej .. když zpívá písničku skákal pes, hrozně mě to štve protože neumí text a vždycky to nějak pokoní !! ale jemu to nevadí myslí si že umí všchno .. já mu vždy říkám : to že si měl v 9 samí jedničky neznamená že si ajnštajn a on že je a ukáže mi občanku :D na tu si lihovkou připsal : Orlosup Bradatý Ajnštajn :D včera si nechal narůst kníra tak vypadá jak nakej podnikatel ale on říká že je frajer a že prej už na to sbalil hodně  Orlosupic :)) ... taky si nechal obarvit peří na blond aby mu to víc ladilo :) .. taky přemejšlí že si nechá píchnout pircing do zobáku ale myslí si že to dělaj jen homosexuální orlosupové nebo hermafrodití orlosupové :D .. Ale když si půjčí mojí podprsenku a tancuje před zrcadlem si jako homosexuální orlosup nepřipadá to je zajímavý :D .. no joo nevim co bych bez něj dělala :))


zdroj :
Wikipedie

Machová veronika

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< březen / 2022 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 57470
Měsíc: 463
Den: 15