Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sklípkan bělopýřitý (Brachypelma albopilosa)

 

 

   

 

sklipkan.jpgV tomto představení tohoto sklípkana bělopýřitého
bude:
chování a zvyky,anatomie zvířete,kde žije u nás ve škole, doufám že se vám to bude líbit.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Chování a zvyky zvířete ve volné přírodě
  • Zvíře: pavouk
  • Čeleď: Theraphosidae
  • Světadíl původu: Jižní Amerika
  • Země původu: Střední Amerika a sever Jižní Ameriky
Sklípkani patří k největším suchozemským bezobratlým živočichům.Jsou to dokonalí lovci, kteří se během 300 milónů let téměř nezměnili.Sklípkani běžně sítě netkají, jen při rozmnožování.Sklípkan bělopýřitý patří k málo jedovatým druhům a má klidnou povahu. Sklípkana bělopýřitého najdeme v tropický lesích. Sklípkan bělopýřitý loví malé obratlovce.
 
Potrava:
Probodne svou kořist klepítky a vstřikne do těla jed, čímž ji ochromí, a sežere po vstříknutí trávících enzymů do těla, pozře již rozloženou potravu v tekutém stavu.
 
Rozmnožování:
Samec před pářením uplete z pavučiny podložku na zemi a zastřeší ji další pavučinou, na kterou upevní sperma. Sebere ho a dopraví samici k pohlavnímu otvoru na spodní straně zadečku. Po 6 až 10 týdnech naklade samice vajíčka do připraveného kokonu, který nosí dalších 5 týdnů v čelistech, dokud ne nevylíhnou tzv. prelarvy.
 
Anatomie zvířete
Tělo sklípkanů se dělí na dvě části, hlavohruď a zadeček. Mají osm nohou, díky nimž se mohou rychle pohybovat. Na hlavohrudi se nacházejí klepítka, pomocí nichž kořist usmrtí vstříknutím jedu. Vedle klepítek mají ještě makadla, která slouží k opoře při běhu a k rozmnožování. Na konci těchto makadel mají samečci tzv. samčí bulby, ve kterých samci přenáší sperma, když hledají samici a chtějí se s ní spářit.
 

 
Zvíře v naší ZOO
Sklípkana k nám přivezl z Jížní Ameriky jeden nedbalý student letadlem.Omilem mu vlezl do kufru.A potom ho omilem pustim ve škole.Od té doby se jmenuje Pepíček.Takové jméno má proto protože když leze po zemi pořád bourá a naráží do zdí jako kdyby byl opilej.Chováme ho v učebně č.100- v pohovce.Má tam prokousanou díru ve které bydlí.Výběh má veliký celou třídu č.100.
 
Autor
Jakub Sobotka
 
Zdroje
 Odkaz na úvodní stránku
 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 57999
Měsíc: 457
Den: 14