Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lemur Kata

    lemur-21.jpg                                                                                                                Lemur Kata

V tomto příspěvku by ste se měli dozvědět něco o lemurovi. Pokud se něco opravdu dozvědět chcete čtěte dál..... 

 

Stručný popis: Lemur patří do řádu primátů ,podřádu poloopice konkrétně do čeledi "Lemurovitých". Nejrozšířenější je Lemur na ostrově Madagaskar především na její jižní části. Na zemi se tito tvorečci objevili asi před 58 miliony let.

Potrava:Je to býložravec a tak se živí hlavně části rostlin ( plody,mladé listy,výhonky a pupeny)

Rozmnožování: Lemuří Samice je březí 136 dní a rodí  jedno nebo častěji dvě mláďata.Nejdříve je nosí na hrudi a později na hřbetě.

Pár Zajímavostí:Lemuři se pohybují buďto po zemi nebo v korunách stromů k čemuž jim pomáhá jejich dlouhý pruhovaný ocas.S oblibou se sluní a území si označují výměškem pachových žláz, které mají na předloktí.  

 Anatomie Lemuřích rozměrů: hmotnost: 2-3,5 kg, délka těla:38,5 - 45,5  cm, jen ocas má 56- 62,5 cm!!! Patří do kmene strunatců a do třídy savců.

Zvíře v naší zoo....:  V naší škole žije malý lemur a jmenuje se Ota.Veškerou trávu na školním hřišti vyžral a tak se přesunul do školní jídelny kde krade dětem obědy a do obědů přidává kdejakej humáč co najde a proto naše záchody vypadají tak jak vypadaj....                         Když se ,ale HODNĚ nudí tak se připlíží na školní hřiště když mají děti tělocvik ukradne učitlece píšťalku a modrou kabelku běhá furt dokola a učitelka běhá za ním.Pořád píská a přitom učitelce z kabelky vyhazuje různé věci, a že jich tam teda je. Celá zmatená pak po hřišti běhá a věci si sbírá. Jednou když měla naše třída Ikt ,tak odpojil Wi-finu a odmítal jí zapojit zpátky.                                    Je to hrozný střevo ,alekdo se diví když bydlí na gauči v naší třídě!

 

 Zdroje:     http://cs.wikipedia.org/wiki/Hlavn%C3%AD_strana

                 http://www.zoopraha.cz/cs/ 

                 http://www.google.com

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hyhy...

(fifi, 30. 1. 2016 17:20)

král Jelimán

Re: hyhy...

(AHA, 30. 1. 2016 17:24)

jo z tučn´áků zmadagaskaru

Re: Re: hyhy...

(haha, 3. 2. 2016 17:01)

jako vážne

 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 58969
Měsíc: 666
Den: 17