Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrabáč

harbac.jpg

1. V tomto příspěvku Vás seznámím s Hrabáčem  (neboli "zemní prase")Dozvíte se zde čím se živí

Jak vipadá

Kde žije ... A ták ;D

 

 

 

Potrava :

Hrabáč jako svou potravu preferuje mravence, ale v obdobích nedostatku požírá také termity, jejichž hnízda rozhrabává, aby se dostal k potravě. V zajetí je složení krmení individuální, skládá se z mnoha komponentů, s vysokým obsahem bílkovin. (mleté vařené hovězí maso, žloutky, mléko, banány...)
 

Výskyt :

Hrabáč (Orycteropus afer) je středně velký savec původem z Afriky. Anglické jméno Aardvark [a:dva:k] pochází z afrikánštiny a znamená „zemní prase“, jelikož původní osidlovatelé z Evropy ho považovali za podobného praseti (ačkoliv hrabáči nejsou s prasaty příbuzní).

Potomci :

Samice rodí jen jediné mládě o hmotnosti přibližně 1,6 kg. Březost trvá 243 dní. Mládě saje 4 měsíce.

Styl života:

Hrabáč je samotář. Je velice dobře přizpůsoben k hloubení nor. Nory hloubí pomocí svých silných předních nohou, které jsou opatřeny drápy, vyhrabanou zeminu odtlačuje zadníma nohama.

ANATOMIE :

Říše : živočichivé , Kmen  : strunatci , Třída : savci , Řád : hrabáči , Čeleď : hrabáčovití  , Druh : Hrabáč kapský

 Zvíře v naší Zoo -

Hrabáče máme v tělocvične . Ozvalo se takove chrochtani , ale znelo to trochu jako kvíkaní slona s prasetem. Rozhrnuli jsme zaclonu ktera zakrývá nářadí na cvičeni a tam byl , ve švédské bedne... Malý hrabáček . Někdo vykřikl ze je to prase s chobotem , ale byl to hrabáč. Pojmenovali jsme ho Kvída . Neni to moc velky hrabaček ale je dost chytry , přišel za Bárou a štouchl ji chobotem do nohy aby mu dala kousek sušenky . Vzal susenku a utikal do své bedýnky kde si zacal skladat domecek . Dostal dalsi susenky a postavil si malou hrabčici .  Najdenou zacak tapat ven z telocvicny smerem do jidenly . V jidelne vsichni strnuli kdyz videli jak kolem nich korzuje nejake prase s chobotem . Chvili se prochazel ale nejspis nemel cip takze se zacal pochodovat pryc. Miril do Alberta ktery je kousek od skoly . Byl tam vylity energeticky napoj (MONSTER!!) . Hrabac se ho napil a zacal behat do kola . Po chvili se zastavil a zacal kadit .. Stal u male holcicky a kadil ji na nohu. Z bilych tenisek zustali hnete botky ;D .Hrabac se vratil do telovicny za svou hrabcici a snazi se s ni udelat male hrabcaky .  

Autor : Alena Brožová

Zdroje : Google.cz/obrazky

http://cs.wikipedia.org/wiki/Hrab%C3%A1%C4%8D

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 59101
Měsíc: 581
Den: 25