Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pásovec

                                                                         

PÁSOVEC

V tomto příspěvku budu psát o pásovci, který není mnoho známí a viditelný v přírodě.

 

 

Chování a zvyky zvířete ve volné přírodě 

Pásovci žijí zejména v Jižní Americe, především v tropické Jižní Americe (střední Argentina, střední Bolívie, část Brazílie a Paraguaye). Žije poblíž travnatých oblastí a mokřad v blízkostech lesů.Pásovec velice dobře hrabe a velmi toho využívá při lovu Podzemní nory si sám nebuduje, ale používá opuštěné chodby mravenečníků ve kterých vedne spí. Pásovci se živí bezobratlými a to hlavně mravenci a všekazi, ale také larvami hmyzu a dalšími bezobratlými. Samice je březí 120 dní a rodí 1 mládě.
 
Anatomie pásovce
Délka těla pásovce je 30 cm, ocasu 6,5- 8 cm a váží cca 1,4- 1,6 kg.
Třída: savci,
Řád: chudozubí,
Čeleď: pásovcovití
Pásovci mají tvrdý krunýř kryjící svrchu tělo, hlavu i ocas, je přerušen třemi pásy, spojenými kůží. Díky nim se v nebezpečí stáčí do pevné koule. Nohy má opatřené silnými drápy, kterými rozhrabává mraveniště a termitiště.
 
 
Zvíře v naší ZOO
 
V naší škole jsou pásovci velmi rozmnožení a proto nějaké mláďata hubíme. Náš nejstarší pásovec se jmenuje Moko a je velmi agresivní, proto není uvnitř v budově ale, na hřišti poblíž stromů. Moko je ale také jeden z nejznámějších druhů vůbec, jedná se o druh PÁSOVEC VÝKALPÁSÝ. Tento druh sní většinou tác v jídelnách a vykálí pásky, podle toho, které chcete, ať už pásky do kalhot či pásky lepicí.Na hřišti žije se svojí manželkou Koko a mají mnoho a mnoho dětí. Ostatní pásovci žijí uvnitř, přesněji v jídelně u jejich hlavní potravi- u táců na talíře a rozdávají je zde dětem a vždy řeknou milou básničku(dětem se moc nelíbí), proto jsou u nás v jídelně takové fronty. Už jsme sepsali petici, aby všichni pásovci žili s Mokou a Kokou na hřišti. Jestli se chcete také připojit stačí nám napsat.
 

Zdroje

http://www.zoopraha.cz/cs/o-zviratech/lexikon/savci/pasovec-kulovityhttp://cs.

wikipedia.org/wiki/P%C3%A1sovec_dev%C3%ADtip%C3%A1s%C3%BD

http://www.google.cz/search?tbm=isch&hl=cs&source=hp&biw=1366&bih=634&q=p%C3%A1sovec&gbv=2&oq=p%C3%A1sovec&aq=f&aqi=g6g-S2&aql=&gs_sm=3&gs_upl=1079l2466l0l2831l7l7l0l2l2l0l77l327l5l5l0

 Odkaz na úvodní stránku

https://sgagyb.estranky.cz/

 

Napsala: Anna Kvítková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< březen / 2022 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 57470
Měsíc: 463
Den: 15