Jdi na obsah Jdi na menu
 


Varan Komodský

1. Úvodvaran_komodsky.gif

 Varan Komodský

  • V popisu o Varanu se dozvíte jeho chování a zvyky v přírodě např. kde žije, jak spí, co jí a nebo kolik mláďat chová. Poté anatomie zvířata - hmotnost, délka, začlenení do řádu, podřádu či podtřídy.
  • Dále se dozvíte jak žije v naší zoo a to bude pouze z mé fantazie  Nakonec se konečne dozvíte kdo jsem  

 2. Chování a zvyky zvířete ve volné přírodě              

Výskyt - je rozšířen na 5 ostrovech vulkanického původu ve východní Indonésii - Komodo Rinca, Gili Motang, Gili Dasami a ostrov Flores. Žije v řídkých lesích a na travnaté savaně, kde je aktivní přes den.

Potrava - je skvělí lovec, avšak živí se převážně zdechlinami, které cítí na 5km daleko. Jsou to však jediní ještěři světa, kteří se ocitli na samém vrcholu potravní pyramidy.

varan-komodsky-6_3658.jpg

Na krátké vzdálenosti vyvine rychlost až 18km/hod. Při útoku buď kousne a rotováním po své ose mu vytrhne kus masa a zvíře umře na vykrvácení a stres. Případně stačí, když kořist škrábne do končetiny -  ve slinných žlázách varanů je totiž speciální jed, který sníží srážlivost krve (rána se nezacelí a velmi se sníží krevní tlak). Poté varan počká až zvíře umře.
Sycení dospělích jedinců spočívá v tom, že na jeden hon spořádá největší možnou potravu a poté i jeden měsíc. V mládí je varan komodský zbarven poměrně pestře. Toto zbarvení mu nezajišťuje ochranu zejména před vlastními rodiči, kteří by ho okamžitě zabili a sežrali. Mláďata se tedy ukrývají do korun stromů, kde jsou před mohutnými dospělými v bezpečí a kde loví různý hmyz či drobné obratlovce, dokud jim to váha a pevnost větví dovolí.
Zeleně označené místo - výskyt

komodo_dragon_distribution.gif

 

 

 

 

 

 

Samice snáší 20 - 40 vajec, které zahrabe do země a dále o ně nepečuje. Tato doba činí asi 8 měsíců.

varan-komodsky-6_3576.jpg

3. Anatomie zvířete

Třída - plaz
Řád - šupinatí
Čeleď - varanovití

4. Zvíře v naší ZOO

Naše zvíře má volný prostor tj., může běhat po celé škole  Krmíme ho masem ze zverimexu a pokud nás náhodou někdo naštve, možná, že ho sežere. Máme zde samce a samičku a díky tomu se může v naší škole rozmnožovat. Právě teď je těhotná naše Julča s Romeem. Přespává na našem patře (učečbny 100, 101...) avšak někdy se nám zaběhnou do některých z kabinetů.

 

 

5. Autor 

Nyní se dozvíte odkud jsem čerpala a teké kdo vlastně jsem

http://cs.wikipedia.org/wiki/Varan_komodsk%C3%BD

http://www.google.cz/search?q=varan+komodsk%C3%BD&hl=cs&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=HeZVT5nYN4TptQam-JzjBg&sqi=2&ved=0CD4QsAQ&biw=1366&bih=731

Pokud jste došli až nakonec, musíte dobře číst a mít trpělivost. Děkuju vám Barbora Műllerová.

 Odkaz na ůvodní stránku - https://sgagyb.estranky.cz/

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 54425
Měsíc: 491
Den: 28