Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaguár Americký

1. Úvod

jaguar.jpg Jaguár Americký
 

 Dozvíte se zde něco o Jaguárech -  čím se živí, kde se vyskytuje. Anatomii Jaguárů a další zajímavosti.

 

 

 

 

Žije v deštných pralesech, ale vyskytuje se i v zalesněných a otevřených terénech. Žije poblíž vody a stejně jako tygr je zdatným plavcem.  Je to samotářský predátor lovící různé druhy živočichů. Samice rodí jedno až čtyři mláďata. Jaguár je ohrožený jen mírně. Jaguáři se dají ochočit mladá mláďata snadno zkrotnou a dají se vodit na řemínku jako psi, ale jak zestárnou stanou se z nich divoké kočky.

3.Anatomie

Třída: živočichové
Řád: savci
Velikost těla: 112-185cm
Hmotnost: až 120kg

Zdroje: http://www.velkekocky.estranky.cz/clanky/jaguar/jaguar.html, www.wikipedie.cz , http://www.savci.unas.cz/jaguar.html

4. Zvíře v naší ZOO

Jaguáři jsou v naší škole velmi užiteční. Nahrazují nám jezdící schody, které v naší škole jaksi chybí. Každého žáka vezmou na hřbet a jedou s nim až na hodinu. Jaguáři mají nejlepší kámoše Orlosupy Bradatý, protože na nich mohou létat. Jsou velmi žárlivý, když vidí orlosupy jak se vzánší někde v oblacích s komárama:D Jsou velmi sebevědomí. Pijou nejradši energetické nápoje, protože když vezou žáky, velmi je to unavuje. Když pijou například Coca Colu, tak je to pro ně 'zplněný sen'. Coca Coly jsou totiž na našich školách drahé (pro jaguáry), protože oni dostávají jen malé výplaty.

 

              

 

 

 

 

 

 

        

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< březen / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 57469
Měsíc: 467
Den: 14