Jdi na obsah Jdi na menu
 


Antilopa Losí

1.Úvod:

Vítej na mé stránce.Dozvíš se tady různé věci a sranda tu také chybět nebude.Za několik sekund se dozvíte anatomii a chování zvířete jménem Antilopa losí.

 

2.Chování a zvyky zvířete ve volné přírodě:

 Svým zjevem připomíná spíš tura než antilopu. Vyskytuje se v osmi rasách jižně Sahary v Senegambii, Súdánu, Kamerunu, Keni, Rhodesii, jižní a jihovýchodní Africe.Antilopy losí jsou světle hnědé nebo žlutohnědé, s rezavě červeným nádechem. Vespod jsou žlutavě bílé. Na hřbetě mají obyčejně několik světlých pruhů. Žijí jen na určitých místech a jsou dost vzácné. Tvoří menší stáda o 20 až 30 jedincích v travnatých a listnatých stepích nebo na okrajích lesů. Jihoafrické rasy se častěji shlukují do větších stád než rasy severní. Všechny tyto antilopy se živí listím a mladými větvičkami stromů a keřů. Trávu spásají jen zřídka, a to jen mladou a čerstvou.
P1390991panorama_04.jpg, 27 kBP1390991panorama_05.jpg, 26 kBP1390991panorama_06.jpg, 7 kB

3.Anatomie zvířete:

Je to největší antilopa vůbec. Antilopa losí Taurotragus oryx - největší ze P1370154_small.JPG, 7 kBznámých ras, dříve pokládaná za samostatný druh a označovaná jako antilopa Derbyho, váží až 1000 kg (samec) a v lopatkách bývá 180 až 190 cm vysoká.
Kůže na krku antilopy losí tvoří několik záhybů a srst se pod krkem lalokovitě prodlužuje. Na čele má prodlouženou hřívu, u starých samců zvlášť výraznou. Ocasem připomíná tury. Skoro metr dlouhé rohy mohou mít v objemu až 32 cm. Samice mají rohy delší a tenčí. Rohy jsou pozoruhodně kroucené. Na povrchu mají vyvýšený hřeben, který spirálovitě obtáčí rovný roh.

 4.Zvíře v naší zoo:

Přivezli nám ho z jihovýchodní afriky.Žije ve velké tělocvičně,která je posetá trávou.kvůli našemu zvířátku jsme museli odstranit podlahu a nanosit hlínu.Teprve potom jsme naházeli semínka trávy.Trvalo to 5 dní než tráva vyrostla.Naší antilopu jsme pojmenovali Kája.

 

Vypracovala:Veronika Zajícová

stránky z kterých jsem čerpala:

http://www.fylkir-zoo.ic.cz/antilopalosi.php

 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< březen / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 57468
Měsíc: 466
Den: 13