Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kaloň pobřežní

kolon-pobrezni.jpg Kaloň pobřežní

  Tento příspěvek bude o Kaloni pobřežném, o jeho chování, čím se živí a jeho anatomie

  • Kaloň je rozšířený po ostrovech Jihovýchodní Asie . Kaloni pobřežní žijí v koloniích, které mohou čítat až 70 jedinců.Kolonie bývají v mangrovových porostech nebo i na jiných stromech.kde kaloni během dne odpočívají zavěšeni na větvích.

 V noci se vydávají za potravou. Létají asi 30 m nad zemí a ostrým zrakem a čichem pátrají po vhodné potravě,krmí se hlavně ovocem, ale také pylema nektarem z květů, listy a kůrou. Za jedinou noc zkonzumují množství plodů, které se rovná polovině jejich hmotnosti.

Kaloň pobřežní je, podobně jako ostatní kaloni, užitečný opylovačem a pomáhá také šířit semena rostlin. V některých místech jsou loveni a konzumováni člověkem.

Jediné mládě při narození váží desetinu hmotnosti své matky a zpočátku se drží matce na hrudi. Asi tři týdny matka létá i s mládětem, poté už je mladý kaloň příliš těžký a zůstává v kolonii s dalšími mláďaty. O měsíc později už může samo létat, ale na matce zůstává závislé 4-6 měsíců.

Kaloň má křídla s rozpětím 1,21 m. Váží 0,2-0,5 kg, Délka jeho těla je 19-23cm. Jsou to savci což znamená , že rodí živá mláďata. Má drápy, kterými se dobře udrží na větvích.
 
ZVÍŘE V NAŠÍ ZOOLOGICKÉ ZAHRADĚ
 
Náš školní Kaloň se jmenuje Karel. Má svojí třídu kde vyučuje lezení. Jak po žebřinách tak i jak máme lézt učitelům na nervy. Podle něj si máme vyhlídnout ty hodnější učitelé, aby z toho nebyl průser. Ale občas je to strašná sranda :D. Kájovi zapoměli udělat samostatnou toaletu a on odmítl chodit na normální WC, že je to na něj moc velké a prý by spadnul do záchoda. Už se mu to stalo několikrát a zrovna pitná vodička to není. Myslel že to vyřeší tak, že požádá pana ředitele o stavební povolení na malou toaletu. Bohužel bezúspěšně. Vyřešil to tedy tak že svou potřebu vykonává do kuchařských pomůcek. Občas si toho kuchařky nevšimnou a nedopadne to nejlíp. Nedávejme jim tedy za vinu že se to občas nedá jíst. Bohužel to za vinu musíme dát našemu Kájovi. Ale jakmile dostane povolení problém se vyřeší :D

 Odkazy : 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 55246
Měsíc: 622
Den: 16